Piknik integracyjny „Razem łatwiej”

W dniu 01.06.2018r. przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie odbył się piknik integracyjny „Razem łatwiej”. W spotkaniu tym, zorganizowanym przez „Bractwo Zabrodzkie” udział wzięli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Niegowie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu należący do Szkolnego Koła Wolontariatu.

Piknik integracyjny miał charakter zabawy sportowej, w której udział brały drużyny mieszane składające się z uczniów i podopiecznych DPS. Wśród konkurencji znalazły się: bieg slalomem między pachołkami, marsz z ringiem na głowie, marsz na trzech nogach, marsz z piłeczką pingpongową na łyżce, skoki w workach, rzut woreczkiem do celu, marsz w parach z balonem, przekładanie szarfy. Po krótkiej przerwie na regenerację sił odbyło się również przeciąganie liny, które dało wiele radości wszystkim obecnym.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się wspólne malowanie i śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu.

Podczas spotkania „Bractwo Zabrodzkie” zadbało o poczęstunek dla wszystkich obecnych. Dodatkową atrakcją były przejażdżki bryczką, którą zapewnił członek Bractwa pan Jan Ślendak.

Oprócz opiekunów z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie i członków „Bractwa Zabrodzkiego” uczestnikom pikniku towarzyszyli nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu: p. Anna Topolewska, p. Barbara Redlicka, p. Mirosława Janaszek-Czajka, p. Elżbieta Banasiak oraz p. Maciej Mądrzycki.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku integracyjnego „Razem łatwiej”, a szczególnie uczniom ze Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Barbara Redlicka Anna Topolewska