Przedstawienie mikołajkowe

Wiele osób twierdzi, że edukacja teatralna powinna być  niezbędnym elementem wychowania każdego młodego człowieka. Teatr rozwija kreatywność, ciekawość, dziecko chociaż na chwilę może stać się swoim ulubionym bohaterem z bajki. Zabawa w teatr pomaga też w pokonaniu nieśmiałości czy nadpobudliwości. Dlatego uczniowie klasy IV a szybko zaakceptowali pomysł na wystawienie bajki  dla swoich kolegów i koleżanek w szkole. W przedstawieniu ,,Jaś i Małgosia’, w role; narratora, mamy, czarownicy, wcielili się rodzice dzieci z  klasy IV a. Do występu po angielsku zgłosiły się dwie uczennice klasy VIII a. Motywacja była świetna, gdyż uczniowie wystąpili w Mikołajki, tak aby sprawić niespodziankę innym .

Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej, lecz przez chwilę było jak w prawdziwym teatrze. Jak wiadomo teatr to nie tylko aktorzy i widownia. Na scenie były żywe drzewka, domek z pierników, narrator, nagłośnienie, elementy muzyki .Występ obejrzały wszystkie oddziały przedszkolne, zerówka, klasy I-V. Przybyli też niektórzy rodzice, nauczyciele, dyrekcja.

Wszyscy mieli odrobinkę rozrywki w magiczny mikołajkowy dzień.

M. Grodzka