Konkurs piosenki „Wygraj szansę”

Konkurs piosenki pod hasłem „Wygraj szansę” odbył się 27 marca 2019 r.  w Kinie „Kultura” w Wołominie.  Konkurs przeprowadzony został w ramach ogólnopolskiego programu „Wygraj szansę”, którego celem jest wspieranie uzdolnionych  wokalistów, zwłaszcza z ośrodków  wiejskich, rozwijanie talentów oraz budzenie zainteresowań kulturalnych i artystycznych wśród dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z całego Mazowsza.

Gminę Zabrodzie reprezentowała Martyna Redlicka uczennica  klasy VI a. Martyna zaśpiewała piosenkę p.t. „Co się śni niewidomym”,  za jej wykonanie otrzymała wyróżnienie.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej Martyny.

Podczas konkursu Martynę wspierała 24 – osobowa grupa koleżanek i kolegów z klasy i ze szkoły, wychowawczyni  Bogumiła Kuhiwczak, mama Barbara Redlicka, Pan Mirosław Topolewski oraz Pani Anna Wosek – nauczycielka przygotowująca Martynę do konkursu.

W przerwie między konkursem a ogłoszeniem wyników  uczestnicy programu obejrzeli przedstawienie krakowskiego teatru „Moralitet” pod tytułem „Zadanie specjalne”. Spektakl poruszał  problemy związane z uzależnieniem od  narkotyków i dopalaczy. Każdy mógł sobie odpowiedzieć na pytanie „czy warto sięgać  po środki psychoaktywne  i czy one tak na pewno dają lepsze życie....”

Organizatorem konkursu  była Agencja Telewizyjno Estradowa  TV Media z Łodzi, dział Edukacji Dzieci i Młodzieży oraz Dział Muzyki  i Rozrywki.

Bogumiła Kuhiwczak