Spektakl profilaktyczny „Wspomnienia narkomanki”

Realizując jedno z założeń Programu Wychowawczo – Profilaktycznego szkoły w dniu 18 marca 2019 r. uczniowie klas VII – VIII wybrali się do WOK „Hutnik” w Wyszkowie, aby obejrzeć sceniczną adaptację książki Barbary Rosiek „Pamiętnik narkomanki”.

W rolę narratora wcielił się reżyser Marek Tercz, natomiast główną bohaterkę „Pamiętnika” zagrała Patrycja Borkowska.

Jedną z najważniejszych funkcji przedstawienia była przestroga przed wejściem w świat nałogu.

Spektakl przede wszystkim opierał się na monologu głównej bohaterki – Basi, który przeplatany był komentarzami, wchodzącego na scenę, narratora.

Mimo subtelnej scenografii i prostych środków wyrazu aktorzy dobitnie zobrazowali to, jak łatwo jest się uzależnić, a jak trudno odzyskać później swoje Życie. Uczniowie oglądali go z wielkim zainteresowaniem i skupieniem.

To pouczający spektakl i przestroga przed piekłem uzależnienia od narkotyków”.

Agnieszka  Morka